Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Zde najdete filmy, anime a seriály (a taky něco ke stažení)

 

Postavy

Uzumaki Naruto

Detail na Naruta Jak určitě každý ví, tak Uzumaki Naruto je hlavním hrdinou seriálu Naruto. O Narutově narození či původu se ví velmi málo. Na začátku je uvedeno, že na Listovou vesnici (Konoha) útočil Devítiocasý liščí démon Kyuubi no Youko, kterého porazil Čtvrtý Hokage tak, že démona zapečetil do zrovna narozeného Naruta použitím techniky Fuuin Jutsu: Shiki Fuujin. Při tom musel obětovat svůj život.

Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl. Naruto žil od narození sám, měl proto drsné dětství. Lidé z Listové ho právě kvůli Kyuubimu nesnáší. Čtvrtý Hokage chtěl, aby se k němu lidé chovali jako k hrdinovi, což se tedy nenaplnilo. Vesničané se mu vyhýbali a děti si ho nevšímaly.

Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chuunin Umino Iruka. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech Kyuubiho, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna. Iruka se stal prvním člověkem, který Narutovi věřil. Naruto bere Iruku jako náhradu své rodiny. Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně Haruno Sakura a jeho rival Uchiha Sasuke.

Naruto, Sakura, Sasuke Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od Ramenu (nudle). Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako „svou cestu ninji“. Nejlepší ninja v Listové je Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne. Naruto také chce, aby ho všichni kolem uznávali.

Naruto je energický a sebevědomý, ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí. Jednou Naruto pomáhá s tréninkem vnukovi Třetího Hokageho, Konohamarovi, a naučí ho, že cesta k úspěchu vede pouze tvrdé práce.

Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.

Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti Sasukemu Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.

Seš divnej!Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhHlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým Maito Gaie a o Gaaru.Při této zkoušce také pozná, že talent může Nahradit tvrdá práce a snaha nikdy se nevzdávat. Po ukončení druhého kola chunninské zkoušky se Narutovým učitelem stane legendární sannin Jiraiya. Jiraiya ho nejdřív nechce trénovat, ale po Narutově Eronátlaku Smiling na to přistoupí. Když při tréninku zjistí, kdo Naruto je, rozhodne se stát jeho učitelem natrvalo.Naruto X GaaraPři tréninku ho naučí chodit po vodě a také Kuchiyose no Jutsu. Největším přínosem, pro Naruta však bylo, že mu Jiraiya ukázal jak používat Kyubiho sílu. Jiraiya a Naruto mají také velmi podobnou povahu Naruto sice v chunninské zkoušce porazí Nejiho, ale chunninem se nestane, protože Orochimaru zaútočí na Konohu a zkouška byla zrušena. Naruto porazí génia Nejiho a při útoku také po neuvěřitelné bitvě i Gaaru.Při souboji z Gaarou taky pochopí, že strach nikdy ničemu nepomůže. Narutova největší síla je, že dokáže ukázat lidem dobro v nich samích a to jak u Nejiho tak u Gaary.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV Konoze se po konci útoku na listovou ukáže Sasukeho bratr Itachi a jeho partner Kisame, ze zločinecké organizace Akatsuki. Akatsuki chce Naruta unést, kvůli Kyubimu., ale díky Jiraiyovi se jim to nepovede a Naruto pochopí, že musí zesílit, aby přežil. Po záchraně Konohy odchází Naruto s Jiraiyou hledat 5. hokage Tsunade. Při hledání Jiraiya učí Naruta Rasengan.Vysoce náročnou techniku 4. hokage.Naruto trénuje sám a trénink mu způsobuje velké bolesti i zranění. V tuto dobu Naruto k Jiraiyovi přilne jako k vlastnímu dědovi.Naruto vs Kabuto Naruto se s Tsunade pohádá a ta mu nakope zadek. Naruto chce použít Rasengan, ale pořád ho nedokáže ovládat a Tsunade ho snadno vyřídí. Naruto se s ní vsadí o chakrový krystal, vzácný přívěšek 1. hokage, že zvládne Rasengan do týdne. Narutovi však Rasengan nejde ovládnout, ale při souboji s Kabutem ho Naruto zvládne i když málem umře. Naruto se Nakonec i s 5. hokage vrátí do Konohy.

ChalaniSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo návratu se však stane něco nečekaného. Sasuke, který je po souboji s Itachim v nemocnici, vyzve Naruta na souboj. Sasuke i Naruto spolu tvrdě bojují a nakonec proti sobě použijí Rasengan a Chidori. Kakashi je však od sebe odhodí a oba narazí do nádrže z vodou, kde Sasuke vidí, že Narutova technika je silnější. Sasuke po této zkušenosti odchází k Orochimarovi a Naruto z ostatními ho pronásleduje. Při tomuto pronásledování se ze všech stanou přátelé na život a na smrt. Naruto jen těžce vidí jak při soubojích ostatní odpadávají a on Nakonec ostane proti sasukemu sám. Sasuke už je však posedlí svou mocí a po krátkém souboji se Naruta pokusí zabít.Naruto kyuubi rasengan Naruto však vyvolá sílu kyubiho a nastane tvrdý souboj.Sasuke nakonec Naruta donutí vyvolat sílu pláště démonií lišky, která jeho tělo vyčerpá a Naruto omdlí. Sasuke však Naruta nezabije a odchází k Orochimarovi. Naruto je odnesen Kakashim se středními zraněními do Konohy. Naruto kvůli Akatsuki i záchraně Sasuke odchází na 2,5 roku z Konohy, aby mohl trénovat s Jiraiyou.

Dospělý NarutoSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNaruto se vrací z 2,5 letého tréninku a jsou na něm vidět změny. Vyrostl, trochu změnil oblečení a taky psychicky dospěl i když ne moc. Naruto se po návratu do vesnice postupně se všemi shledává a hned ze začátku musí Tsunade ukázat své schopnosti, v souboji s Kakashim. Ještě před soubojem zjistí, že všichni jeho přátelé už jsou Chunnini a Neji dokonce Jounin. Nejvíc ho však šokuje, že Gaara je Kazekage. Naruto se však nevzteká ani nežárlí, ale upřímně to Gaarovi přeje a věří, že to taky dokáže. Při souboji s Kakashim mu pomáhá Sakura a oba se snaží ukrást Kakashimu zvoneček. Nakonec díky Narutově chytrosti ho Kakashimu ukradnou. Naruto jako tým Kakashi má novou, velmi nezajímavou misi, ale ta je změněna a přidělena je jim záchrana Kazekageho, kterého unesli Akatsuki. Tým Kakashi vyrazí do Písečné a při této cestě je Naruto hodně smutný, protože unesli jediného člověka, který zná Narutovu bolest.shut up Naruto při záchraně zjistí, že je Gaara mrtvý a ze vzteku vyvolá plášť démonií lišky, ale tentokrát s 2. ocasy. Dokonce přestane rozeznávat přátele od nepřátel, ale Kakashi dokáže potlačit jeho chakru. Chiyo, která s nimi byla na misi nakonec vymění svůj život za Gaarův, protože ji Naruto dokáže změnit a dá ji opět víru ve vesnici. Tu se opět ukazuje jak naruto dokáže měnit lidi.

team Yamato Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo návratu do konohy je Kakashi mimo a tým 7. je doplněn dvěma novými ninji. Yamato je Kapitán a je schopný potlačit Kyubiho chakru. Další člen je A.N.B.U. Sai. Naruto a Sai spolu nevycházejí, ale nakonec se z nich stanou přátelé. Vydávají se za zvědem, který je u Orochimaru, ale místo to narazí na samotného Orochimaru. Naruto vybuchne a promění se v malého kyubiho se 4. ocasy. Naruto sejme Orochimaru, ale než ho stačí dorazit, Yamato potlačí Kyubiho chakru. Naruto no Kitsune and Orochimaru the Sannin Po sledování Orochimaru se nakonec shledají se Sasukem, který už na ně kašle a dokonce se je pokusí zabít. Orochimaru mu však v tom zabrání a tak odejdou a nechají tým Yamato tam. Naruto si uvědomí jak je oproti Sasukemu slabší a proto z Kakashim začnou trénovat, aby Sasukeho dokázal porazit.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNaruto se po namáhavém tréninku velmi rychle naučí ovládat větrnou chakru a Nakonec po neuvěřitelně tvrdém tréninku, dokáže smíchat větrnou Naruto vs. Kakuzu a rasen shuriken vs. 4 srdcachakru s Rasenganem a vytvořit jutsu třídy S nebo možná i vyšší. Z touto technikou vyřídí Kakuza, ale jen díky své chytrosti a rychlému uvažování v boji. Technika ho však zraňuje a proto ji nesmí používat. Naruto a tým Kurenai se vydávají na lov Itachiho a Sasukeho, ale nakonec se jen těsně se vrací s prázdnou. Itachi dal navíc Narutovi speciální sílu, proti Sasukemu, ale zatím se neví co.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo návratu z lovu Naruto zjistí, že Jiraiya padl v boji a naprosto se zhroutí. Díky přátelům se však z toho dostane a odejde trénovat na horu Myoboku se svým novým učitelem Fukusaku. Zjistí se, že Naruto je na sennin techniky neuvěřitelně talentovaný a tak velmi rychle zvládne Sennin-mód.
Zajímavosti

Kitsune – liška (狐) je v japonské mytologii velmi známý znak nejen ve spojení s Liščím démonem alias Kyuubi, ale objevuje se i v moderní kultuře. Kitsune ráda dělá vtípky a po přeměně do krásné ženy se snaží svádět muže (což je nejspíš inspirace pro Oiroke no Jutsu – sexy technika). Naruto má blond vlasy, protože podle pověry, když lišky zesílí a zmoudří, tak se jejich srst změní na zlatou.

10. října, kdy má Naruto narozeniny, byl v Japonsku “Taiiku no Hi” (Den sportu a zdraví) - dovolená plná fyzické aktivity. Pak byl tento den přesunut na druhé říjnové pondělí, což jsou shodou okolností narozeniny Tenten.

Kishimoto Masashi, tvůrce série manga, v nedávném rozhovoru pro americký Shonen Jump řekl, že jeho dětství bylo jako to Narutovo v Ninja Akademii. Také se zmínil o tom, že má vymyšleno, jak sérii Naruto ukončit, ale prý je k tomu ještě velmi dlouhá cesta, máme se tedy na co těšit (bude víc dílů než má Tak jde čas? ).

Naruto přidává k mnoha větám (skoro všem) slovo „-ttebayo“ (ってばよ). Často je slyšet „Dattebayo“ (だってばよ). Tato věta nemá žádný význam a Naruto ji říká jen proto, aby nás tím štval. V anglické verzi anime říká „věřte tomu!“ (Believe it!).

Spekuluje se o tom, že Naruto je možná příbuzný Yondaime Hokageho, protože oba mají špičaté blonďaté vlasy, modré oči, krevní skupinu B, přivolávají žábu, atd. Jiraiya si také všiml, že Yondaime (Čtvrtý Hokage) a Naruto také má podobné osobnosti. Navíc v dílu 83, když se Naruto ptal Jiraiyi na to, proč si ho vybral za studenta, tak mu řekl, že je velmi podobný Čtvrtému Hokagemu. Je to celkem pravděpodobné, protože pak by to rovnou odpovědělo na otázku, proč byl Kyuubi zapečetěn zrovna do Naruta.

Hodně se také debatuje o tom, zda Naruto patří více k Sakuře nebo k Hinatě. Hinata je teď na západ od Japonska oblíbenější jako Narutova holka (v Japonsku spíš Sakura). Není tedy jasné, koho dá Kishimoto s Narutem dohromady. Smysl by mělo dát spolu dohromady s hlavní mužskou postavou a hlavní ženskou postavu, tj. Naruta a Sakuru.
Překlad jména

Příjmení „Uzumaki“ (渦巻) je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na jeho břiše je spirála, symbol na zádech jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená „točící se koule“. „Uzumaki“ může také znamenat vír. „Naruto“ může znamenat vír nebo bouři a je to také jméno pro nakrájenou tyčku Kamaboko s růžovým vírovým vzorem uprostřed, která se používá jako zálivka pro Ramen (Narutovo oblíbené jídlo). Japonci někdy používají tento výraz jako označení zavináče (@).
JIRAIYA
Jiraiya je bývalý student Třetího Hokageho (Sandaime Hokage). On, Orochimaru a Tsunade jsou známí jako Densetsu no Sannin - Legendární Sanninové. Jiraiya sám je známý jako Gama Sennin 蝦蟇仙人 - Žabí (ropuší) poustevník. Jako Jounin byl učitelem Čtvrtého Hokageho (Yondaime Hokage). Z neznámého důvodu opustil Skrytou Listovou vesnici a stal se spisovatelem. Jeho díla jsou určena pro dospělé, a tím nejúspěšněšním je Icha-Icha Paradaisu - Flirtovací ráj (nebo také drsněji Ráj muchlováni). Toto dílo bylo dokonce zfilmováno. Největším fanouškem těchto románů je Hatake Kakashi, který si je čte téměř neustále. Nyní se zabývá sledováním dezertéra Orochimara a zločinecké organizace Akatsuki.Jiraiya Team

Jiraiya sám sebe považuje za super-zvrhlíka, což dospělo až k tomu, že vymyslel Touton Jutsu (technika neviditelného úniku) nebo také Nozokimi no Jutsu (Technika šmírování). Díky tomu ho nikdy nechytnou při "sběru dat" (čti šmírování v dámských sprchách) pro svoje romány. Svoji zvrhlost nijak neskrývá a je na to vlastně hrdý, ale nemá rád, když mu Naruto na veřejnosti říká Ero-sennin - zvrhlý poustevník. Když byl ještě mladý, tak byl při šmírování jednou přistižen, a to samotnou Tsunade, o které si myslí, že je ze všech nejhezčí. Za to šmírování ho Tsunade zmlátila jako psa, zlomila mu obě ruce, šest žeber a poškodila skoro každý orgán v těle. Toto byl jeden ze dvou případů, kdy byl Jiraiya na hranici smrti.

jiraiya3.jpgSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV seriálu se poprvé objeví v Listové jako šmírák v dámských sprchách, kde shání "data" pro jeho nový román. V tuto chvíli ho zrovna potká Uzumaki Naruto. Odejme z Naruta Gogyou Fuuin (pečeť pěti živlů), kterou na něj uvalil během Chuuninské zkoušky Orochimaru. Jiraiya se stane Narutovým učitelem a naučí ho Kuchiyose no Jutsu (přivolávací technika) a Rasengan.
Zajímavosti

Kanji na Jiraiyově ochranné čelence, Abura, znamená olej, což pravděpodobně souvisí s ropuším olejem, který se používá jako lék. Jiraiyovo oblíbené jídlo je pečené kuře a česnek. Nemá rád kiwi a chlebové kůrky. Jeho koníčkem, jak už bylo zmíněno, je "sběr dat" pro své romány, tzn. šmírování nahých žen a pití saké. Spekuluje se, že Jiraiya je silnější než Orochimaru, protože Uchiha Itachi tvrdí, že kdyby spolu bojovali, tak by Jiraiya asi zvítězil.

Jiraiya se narodil 11. listopadu, a na začátku seriálu mu bylo 50 let. Má černé oči a bílé vlasy, měří 191,2 cm a váží 87,5 kg. Byl Jouninem ve Skryté Listové vesnici, ale odešel a stal se poustevníkem.
Tsunade je vnučkou Prvního Hokageho a kunoichi (ženská ninja) z týmu Legendárních Sanninů (Densetsu no Sannin), kam patří i Jiraiya a Orochimaru. Nyní vykonává úřad jako Pátý Hokage. Sice jí je stejně jako Jiraiyovi a Orochimaru 50 let, ale pomocí Henge no Jutsu (přeměna) si vylepšila vzhled tak, aby vypadala stále na 20. Naruto ji ale stejně pořád oslovuje "bábi Tsunade" (Tsunade-baachan), což nemá samozřejmě vůbec ráda.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Dve kočičky :-) Tsunade je lékařský ninja a také "krotitel slimáků". Její léčebné schopnosti chtěl využít Orochimaru, aby mohl zase používat ruce, které mu pomocí kletby zničil Třetí Hokage v boji. Tsunade odmítla Orochimarovi odmítla pomoci, a proto pak musela bojovat proti němu i proti dalšímu lekařskému ninjovi jménem Kabuto. Z počátku to vypadalo, že Orochimaru Tsunade přesvědčí, aby mu pomohla, protože jí nabídl, že oživí jejího mladšího bratra Nawakiho a jejího přítele Dana. Naruto ji ale přiměl k tomu, aby odmítla. Tsunade má obrovskou fyzickou sílu, díky které by mohla zabít Orochimaru jedním zásahem. Tsunade umí přivolávat obřího slimáka Katsuyu, která ovšem není tak silná jako Jiraiyův Gamabunta. Jedna z jejích nejlepších technik je buněčná regenerace, která ovšem vyžaduje nesmírné množství Chakry. Při boji s Orochimarem byla několikrát nabodnuta na jeho Kusanagi no Tsurugi (bájný meč), ale hned se zase zregenerovala. Tato technika urychluje dělení buněk a přispívá k urychlování stárnutí.

Heč a ty nemááš:D Během dvou Velkých ninjovských válek byli oba, její bratr Nawaki a přítel Dan, zabiti. Oba měli sen téměř shodný s tím, jaký má Uzumaki Naruto, to je stát se Hokagem a ochraňovat ty, které milují. Po jejich smrti se u Tsunade projevila fóbie na krev, i přes to, že je lékařský ninja. Tuto fóbii překonala až v bitvě, kdy chránila Naruta. Po smrti Nawakiho a Dana opustila Skrytou Listovou společně s Shizune

Tsunade Tsunade nosí na krku amulet, který jí dal její dedeček (První Hokage). Je to náhrdelník, za který se dají koupit až tři hory. Tento amulet nikdy v sázce nevsadila, krom v sázce s Narutem. Předmětem sázky bylo to, že se Naruto do týdne naučí techniku vysoké úrovně, a to Rasengan. Lidé, kteří tento náhrdelník nosili, často velmi brzo umírali. Tsunade ho dala Narutovi, protože je rozhodnut nezemřít do té doby, než se stane Hokagem.

Tsunade Tsunade je také velká hazardní hráčka, která má ovšem ve hrách neuvěřitelnou smůlu. Často se jí přezdívá jako "legendární lempl" - Densetsu no Kamo). U každého má velké dluhy. Někdy ovšem vyhraje velké peníze, ale to skoro vždy znamená velký problém, například před tím, než se setkala s Orochimarem, tak vyhrála kopu peněz.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Po přemlouvání Tsunade souhlasila, že přijme titul Pátého Hokage a bude vést Skrytou Listovou.Později přijala Sakuru jako svého studenta.
Zajímavosti

Za jméno Tsunade často dávají "hime" 姫, což znamená princezna. Je to kvůli tomu, že je vnučkou Prvního Hokageho, ale také proto, že se jí často bojí. Naruto jí ale říká Tsunade-baachan = stará paní Tsunade. Kanji (賭 - kake), které má Tsunade na zádech, znamená hrát (hazardní hry).

Tsunade tedy patří mezi Legendární Sanniny. Narodila se 2. srpna a je jí 50 let. Má hnědé oči, blond vlasy, měří 163,1 cm a váží 48,9 kg.
Hatake Kakashi je Jounin dohlížející na Tým 7, ve kterém je Uzumaki Naruto, Uchiha Sasuke a Haruno Sakura. Přestože se zdá jako nezajímavý, tak je vysoce kvalifikovaný ninja, který má schopnost používat více než tisíce Jutsu. Často chodí pozdě na setkání a svoje levé oko skrývá pod ochrannou čelenkou.

Je velmi populární a zpočátku působí jako nejvíce kvalitní ninja v příběhu. V nebezpečných situacích dobře využívá mozek a Jutsu s dalšími vlastními znalostmi. Vzhledem k tomu, že jeho Sharingan není jeho vlastní, tak je často posílán do nemocnice, aby se vzpamatoval z jeho používání.
Obdržení Sharinganu znamenalo přelom v jeho životě. Slova a činy jeho týmového společníka Obita mu dovolila, aby přijmul sebevraždu svého otce a dozvěděl se, co to znamená chránit své přátelé.

Kakashi je jedním z řady populárních postav a je snadné vědět proč. Se svým líným mluvením, koukáním jedním okem, uvolněným hlasem a minimalistickým přístupem, Kakashi se někdy zdá jako komická postava, ale i tak na sebe přitahuje pozornost. Nicméně, svého soupeře bere většinou vážně a když hrozí nebezpečí, tak se silně zaměří na boj.

Spousta lidí zná Kakashiho, jak uvnitř vesnice, tak i mimo ní. I přes svou pověst má Kakashi skutečně málo přátel, ale spousty nepřátel. Nejbližším přítelem je Maito Gai, jiný Jounin. On a Gai tvoří skvělé komediální duo. Kakashi občas Gaie naštve, Gai mluví a když se otočí na Kakashiho, tak ten řekne: "Říkal jsi něco?". Gai popisuje Kakashiho jako coolového a skvělého, ale často je on sám provokatérem jejich soupeření, což často dělá situaci komplikovanější a neobyklou, než je nutné.

Hatake SakumoKakashi je synem Hatakeho Sakuma, ninji s extrémními dovednostmi, který si získal přezdívku Bílý tesák z Listové. Bylo to bud díky jeho ostře špičatým bílým vlasům nebo rodinné dýce, která vyřazovala bílou Chakru, když ji používal někdo z členů rodiny Hatake. Kakashi sám později dýku vlastnil. Sakumova reputace byla srovnatelná s Sanniny, ale jeho přístup byl jeho zkázou. Sakumo přerušil misi, která byla pro jeho vesnici důležitá a on radši zachránil své druhy. Sakumo se s ostudou nevyrovnal a spáchal sebevraždu. Kakashi pak vyrůstal s velmi chladným pocitem, že provádění misí má být prioritou číslo 1.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKakashiho starý tým=)Kakashi toho spoustu prožil. Byl studentem člověka, který se stal Čtvrtým Hokagem a Kakashi převzal roli člověka, který velel svému týmu. Kakashiho pověst se značně zvýšila díky neočekávané výhodě, která se mu stala v jeho první misi jako Jounina. Během války, Kakashiho misí bylo zničit most, který podporoval nepřátelské ninji z Kamenné. Při setkání s nimi byla zdravotnická kunoichi Rin unesena a vyslýchána. Kakashi, který její únos viděl jako překážku se jí rozhodl opustit. Nicméně jeho další týmový partner Uchiha Obito odmítl jeho rozhodnutí.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh"Ve světě ninjů jsou ti, co porušují pravidla, považováni za odpad" a tímto motem se Kakashi řídil. "Ale ti, co opustí své přátele, jsou horší než odpad!", dodal Obito. Obito se vydal na vlastní záchranou misi Rin, ale Kakashi ho následoval a zachránil ho z přepadení, které stálo Kakashiho jeho levé oko. Obito cítil pochybnosti o Kakashim, protože se rozhodl mu pomoci a tak poprvé probudil Sharingan v obou očích. Jeho oči tak byly schopny nalézt nepřítele, který byl zamaskovaný.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhDohnali Rin, ale byli přepadeni jiným nepřítelem, který se pokusil všechny tři zabít padajícími kusy skály. Kakashi byl málem zasažen a tak ho Obito záchranil a obětoval se místo něj. Obito měl rozdrcenou celou pravou stranu těla a věděl, že jeho smrt je bezprostřední a učinil rozhodnutí, Rin odstranila jeho levé oko a implantovala ho Kakashimu. Kakashi ho přijal a pomstil se na ninjích z Kamenné. V boji zlomil Kakashi otcovu dýku. Kakashi pak použil zdokonalenější techniku a vytvořil tak Chidori.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNinjové z Kamenné byli poraženi, ale brzy dorazily posily. Naštěstí Kakashi měl kunai, který byl upravený tak, aby upozornil svého senseie, pokud by byl ohrožen. Poté, když bylo po všem, Rin zírala do dálky a přemýšlela o údalostech dne. Vzhledem k tomu, že Obito zemřel, Kakashi na sebe vzal několik jeho osobnostních rysů. Začal být uvolněný a také jako Obito chodil pozdě a vymýšlel si výmluvy. Popravdě, ale každý den navštěvoval Obitův hrob. Také si uvědomil, že mise nemusí být vždy prioritou číslo 1.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKakashiho zvěřinecV několika příštích letech si Kakashi získal svou vlastní přezdívku - Kopírovací ninja Kakashi, což bylo kvůli tomu, že pomocí Sharinganu zkopíroval nebo upravil techniky, které spatřil. Také se připojil k ANBU, maskovaného komanda elitních ninjů, kteří slouží přímo pro Hokageho. Kakashi dále zlepšoval svoje schopnosti v ANBU a získal respekt mnoha členů ANBU včetně Yamata a Uzuki Yuugao. Také si během tohoto období vytvořil věčné soupeření s Gaiem a zřejmě také podepsal krví svou smlouvu s jeho ninja-psy.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJeho další vystoupení bylo, když mu Třetí Hokage dal na starost Tým 7. Jeho první dojem z nich nebyl dobrý, zvláště, když se Naruto rozhodl dát nad dveře houbu na tabuli, která na Kakashiho spadla. Tým 7 byl první Geninský tým, který prošel u Kakashiho testu. Žádný z bývalých Geninů test neudělal. Z tohoto důvodu zůstal Tým 7 pod jeho velením a nevrátil se zpět do akademie. Kakashi si vytvořil dobrý vztah se svým týmem, dohlížel na ukřičeného Naruta, povzbudivou Sakuru a na Sasukeho dohlížel trochu jako na syna, ačkoliv někdy musel Sasukeho trochu zkrotit. Kakashi v týmu uznával týmovou práci a odhodlání splnit mise.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKakashiZabuzaJejich první velká mise byla v Zemi Vln, kde doprovázeli architekta Tazunu. Tazunovým cílem bylo postavit most, který by zlepšil hospodářství pro celou zemi a nemuseli by platit vysoké ceny lodnímu magnátovi Gatovi, který v zemi vytvořil monopol vývozu a dovozu. Gatou si najal několik ztracených žoldáckých ninjů, včetně Démoních bratrů, jejich nadřízeného Momochiho Zabuzu a jeho mladého studenta Haku. Kakashi porazil Démoní bratry snadno a později se poprvé utkal se Zabuzou. Kakashi odhalil svůj Sharingan a bezradného Zabuzu porazil. Haku však zachránil Zabuzu, když dělal, že ho zabil a odnesl jeho tělo.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKakashi se zhroutil z používání Sharinganu. Sharingan totiž nebyl vhodný pro jeho tělo a ubýval mu jeho Chakru. Navzdory tomu, že se stále ještě nepostavil na nohy, tak učil Naruta, Sasukeho a Sakuru kontrolovat jejich Chakru, protože měl podezření, že Zabuza žije. Byl také příjemně překvapen, když Sakura zvládla trénink nejlépe. O několik dní později se jeho obavy potvrdily, protože se Zabuza vrátil s Haku a napadli dělníky na mostu. Kakashi opět použil v boji svůj Sharingan, ale Zabuza mu zhoršil viditelnost mlhou a Kakashi nemohl se Zabuzou přijít do kontaktu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh[acidfree:8317 size=200 align=right]Naruto a Sasuke byli v pasti, kterou vytvořil Haku, dokud Naruto díky vzteku past nezničil. Kakashi měl obavy z Kyuubiho Chakry v okolí. Rozhodl se tedy boj rychle skončit a chytil Zabuzu pomocí svých ninja-psů. Použil svou techniku Raikiri, ale místo zabití Zabuzy zabil Haku, který se obětoval jako lidský štít a Kakashiho ruka pronikla do jeho hrudi.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPozději přišel Gatou a rozhodl se, že věci vyřídí sám, když Zabuza ani nemohl, protože mu Kakashi poranil ruce. Po projevení citů, Zabuza se obrátil proti svému zaměstnavateli a zabil ho před jeho vlastními žoldáky. Kakashi a Naruto pak pomohli žoldáky zahnat díky velkému počtu klonů, před návratem domů.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKakashi_3Brzy poté, Kakashi přihlásil Tým 7 na Chuuninskou zkoušku, což zděsilo Iruku. Kakashi se pak objevil, když měl Sasuke boj a poté mu zapečetil Prokletou pečet, ale objevil se Orochimaru. Kakashi mu hrozil s Raikiri, ale uvědomil si, že boj s Orochimaru by byla sebevražda. Nicméně, Kakashi nebyl spokojen se Sasukeho ochranou a šel ho zkontrolovat, přišel právě včas, když se Kabuto pokoušel o atentát na Sasukeho. Kakashi s Kabutem krátce bojoval, ale neměl čas ho zajmout. Kakashi pak na Sasukeho dohlížel pro jeho bezpečnost a osobně ho trénoval a učil Chidori. Sasuke se ho naučil rychle používat.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKakashi a Sasuke se pak objevili ve finále Chuuninské zkoušky, ale pozdě. Během boje s Gaarou, Sasuke použil Chidori a stal se prvním člověkem, který způsobil Gaarovi krvácení. Nicméně, nestabilita Gaary způsobila předčasnou invazi do Listové a stadión, ve kterém se boje pořádaly, byl uspán. Kakashi, Gai a několik dalších odrazili uspávací techniku a zaútočili na nepřátelské síly, zatímco malý Geninský tým sledoval Sasukeho, který sledoval Gaaru.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhgai3Válka si vzala svou daň na Listové, ale pak nastala další hrozná věc. Kakashi byl svědkem útoku na Asumu a Kurenai, rychle však útoky zablokoval. Útočníky byli Kisame a Itachi. Kakashi se pokusil bojovat s Itachim, který ho však přesahoval ve zkušenostech a užíváním Sharinganu. Kakashi byl mučen Itachiho technikou Tsukuyomi tři dny, trpěl bolestí i když to nebylo skutečné, protože ho Itachi probodával mečem znova a znova. Naštěstí pro něj, jeho přítel a rival Gai se obrátil na ANBU a mezitím šel sám na pomoc a když bylo po všem, tak byl Kakashi ještě dlouho mučením traumatizovaný.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhIronické bylo to, že Sasuke utrpěl podobné mučení od Itachiho a rozhodl se pak bojovat s Narutem. Kakashi jejich boj zastavil, když zjistil, že proti sobě chtěli použít Rasengan a Chidori s vážnými úmysly. Kakashi obvinil Jiraiyu, že naučil Naruta Rasengan, ale Jiraiya zase obvinil Kakashiho z toho, že naučil Sasukeho Chidori. Když Sasuke začal vykazovat známky neukáznění, včetně výhružek, že zabije Kakashimu blízké osoby, aby věděl jak se cítí, tak Kakashi odhalil, že všichni jeho blízcí jsou už mrtví. Navzdory tomu, Sasuke opustil vesnici. Kakashi neuposlechl Tsunade, která mu určila další misi a rozhodl se vyslat své ninja-psy na vyhledání Sasukeho. Avšak v době, kdy Kakashi dorazil, tak našel Naruta v bezvědomí, který byl bez Sasukeho. Vzít Naruta zpět do Listové bylo všechno, co mohl udělat.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhZhruba po 2,5 letech tréninku, Naruto se vrací domů a po boku Sakury se setkává s Kakashim. Kakashi od něj dostává poslední díl z jeho oblíbených románů pro dospělé, pak si dává cvičný souboj s Narutem a Sakurou. Naruto Kakashiho dostane tím, že začne vykřikovat spoilery z románu, to na Kakashiho zapůsobí a Sakura a Naruto získají zvonky. Pak přijde zprává z Písečné, že tam udeřili Akatsuki.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa Kakashiho čeká překvapení, když je napaden starou důchodkyní Chiyo. Spletla si Kakashiho se Sakumem, který před několika lety zabil jejího syna. Chiyo se mu omluvila, protože si ho spletla s jeho otcem, kvůli velké podobnosti. Tým Kakashi a Chiyo se pak vydali na stopu Gaary. Na cestě do sousední Říční Země, ale narazili na člena Akatsuki, nebyl to nikdo jiný než Itachi. Kakashi se s Itachim utkal, ale všiml si na Itachim něčeho divného.
Naruto zasadil Itachimu finální útok. Nicméně, jak Itachi umíral, jeho tvar se změnil a mrtvola byl ve skutečnosti Yuura, agent Sasoriho a bývalý ninja z Písečné. Yuura byl totiž přeměněn Peinem a ovládán Itachim, Yuura vlastnil Itachiho vzpomínky, myšlenky a osobnost.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKakashi-mangekyou sharinganTým 7 se dostane do základny Akatsuki. Nicméně, když vejdou, tak se setkají s Gaarovými únosci, Deidarou a Sasorim. Deidara sedí na mrtvém Gaarovi, ale odlétá s Gaarou, když ho Naruto chce dostat. V tomto okamžiku, Sakura a Chiyo zůstávají na základně a bojují se Sasorim, zatímco Naruto a Kakashi pronásledujé Deidaru, který letí pryč na velkém jílovém ptákovi. Nakonec, Naruto a Kakashi se dostanou blízko k Deidarovi, ale Kakashi řekne Narutovi, at se drží zpátky. Kakashi odhalí svůj trumf, otevře levé oko a je vidět, že má svůj vlastní Mangekyou Sharingan.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKolem Deidary se začne pomalu stahovat prostor a díra do jiné dimenze mu utrhne pravou ruku. O chvilku později se Kakashiho Sharingan vrátí do normálu, což dá Narutovi dost času na to, aby vytvořil klony, získal Gaaru a zaútočil na Deidaru, kterého mlátí, až má klouby na rukou od krve. Nakonec, Naruto přeteče vztekem a Kyuubiho Chakra začne unikat z jeho těla a formovat druhý ocas. Kakashi si vzpomene na varování od Jiraiyi, který dá Kakashimu pečet, kdyby se Kyuubiho Chakra příliš uvolnila.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhChudak Kakashi xDMezitím, Deidara vše pozoruje, ale je nalezen Nejiho Byakuganem. Deidarovi se podaří sníst kus jílu a chystá se použít sebevražedný útok, aby se zbavil Týmu Kakashi a Týmu Gai. Když Deidara vybuchne, tak Kakashi použije Mangekyou Sharingan a pošle výbuch do jiné dimenze. Když se ninjové z Listové vrací domů, tak je Kakashi poněkud trapně odnesen, protože na zádech ho odnese Gai. Mangekyou Sharingan si vybere na Kakashim velké vyčerpání, Kakashi je hospitalizován a dočasně nahrazen jiným ninjou, který se stane vůdcem Týmu Kakashi. Podle Tsunadina rozhodnutí je jím člen ANBU s krycím jménem Yamato, který s Týmem Kakashi vyráží na misi, aby se setkali se Sasoriho agentem.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo jejich návratu, Kakashi je informován o údalostech z mise, včetně zvýšení dovedností, které Sasuke ukázal. Po uvítání Sasukeho náhrady, Saie, Kakashi oznámí, že když ležel v nemocnici, tak přemýšlel o některých věcech. Jeho závěrem je, že Naruto musí podstoupit trénink, který zvládne on jediný a dosáhne tak Sasukeho úrovně a také možná překoná Kakashiho samotného.
Překlad a význam jména

Hatake znamená "suché, obdělané pole" a Kakashi znamená "strašák na poli".

Kakashiho Sharingan
Zajímavosti

Kakashiho hodnost je Jounin a býval také kapitánem v ANBU. Narodil se 15. září a je mu 30 let. Jeho krevní skupina je 0. Měří 181 cm a váží 67, 5 kg. Jeho ninja registrační číslo je 009720. Na akademii odmaturoval v 5 letech, Chuuninem se stal v 6 letech a Jouninem v 13 letech. Spnil 197 D-misí, 190 C-misí, 414 B-misí, 298 A-misí a 42 S-misí.
Haruno Sakura
Vložil Prasatko, Ne, 2006-12-10 13:56 | Ninja už: 1013 dní, Příspěvků: 2088 | Autor je: Admin, Editor všeho, Moderátor

Sakura Na začátku seriálu je Sakura Genin v Listové vesnici. Haruno Sakura, Uzumaki Naruto a Uchiha Sasuke tvoří tým 7, který vede Jounin Hatake Kakashi. Později ji pak trénuje Tsunade. Její nejlepší schopnosti jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat Chakru. Například byla na první pokus schopna lézt pomocí Chakry po stromech, zatímco Sasukemu a Narutovi to trvalo celý den tréninku. Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší než ostatních Geninů. Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai (zrušení iluze). Pod vedením Tsunade bude pak mnohem silnější.

Uvnitř Sakury žije její druhé "já" - vnitřní Sakura, která se zdá být ještě víc hrubá než Kyuubi (devítiocasý démon) uvnitř Naruta. Vnitřní Sakura je velmi průbojná a v seriálu se větsinou objevuje jako vtipná vložka, protože Sakura je typicky milá. Vnitřní Sakura používá hlášku しゃーんなろー (Shaannarou - Šán-naró), což nic neznamená, ale překládá se jako Hell Yeah (Sakra jó!) v Angličtině nebo Kua v českých titulkách k Narutovi. Díky tomuto svému druhému "já" má Sakura dvě mysli, což se jí velmi hodilo, když v kvalifikaci do hlavních bojů Chuunincké zkoušky na ni Yamanaka Ino použila Shintenshin no Jutsu (technika přesunu mysli).

V dětství a ze začátku na akademii si ze Sakury dělali srandu kvůli jejímu velkému čelu. To skončilo, když se s ní velmi oblíbená Yamanaka Ino začala kamarádit a dala jí stuhu. Sakura mělo Ino jako svůj vzor a obdivovala její vzhled a schopnosti, ale měla kvůli tomu pocity podřazenosti a méněcennosti. Jejich přáteltví trvalo do té doby, než zjistily, že obě chtějí sbalit Uchihu Sasukeho. Uchiha Sasuke byl v celé akademii u holek nejoblíbenější. Sakura si myslela, že se Ino nikdy nevyrovná, to chtěla ale změnit, a tak ji vrátila stuhu a prohlásila, že od teď jsou rivalky.

Narozdíl od většiny ostatních postav z Naruta nemá Sakura ve svém dětství žádný špatný zážitek. Když jsou Sakura, Naruto a Sasuke přiřazeni do týmu 7, tak se Sakura zaměří pouze na Sasukeho a Naruta nemůže vystát, i když vlastně neví zhola nic o jejich povahách. Krátce po vytvoření týmu 7 Sakura řekne Sasukemu, že si myslí, že Naruto musí být šťastný, když nemá rodiče, kteří by ho komandovali. Naruto při tomto rozhovoru nebyl, a proto nemohl oponovat. Sasuke má vlastní zkušenosti s tím, jaké to je být sám, a tak ji dost vynadá.

Sakuřina oblíbená jídla jsou Anko knedlíky se sirupem a Umeboshi. Nemá ráda cokoliv kořeněného. Její koníčky jsou kvízy a hry na paměť. Nejoblíbenější hláška je 勇気 - Yuuki (Júki) - Odvaha, ačkoliv to v první knize faktů bylo 一生愛の人生よ! - Issen ai no jinsei yo! (Issen ai no džinsei jo!) - Celý život plný lásky. Sakura má talent na šití.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSpekuluje se, že Naruto, Sasuke a Sakura budou příští legendární Sanninové, protože Naruta trénuje Jiraiya, Sakuru Tsunade a Sasuke je pod vlivem Orochimaru.

Při interview s Kishimotem Masashim, který mangu Naruto vytvořil, vyšlo najevo, že Sakura a Rock Lee měli představovat lidské slabiny (alespoň tedy ze začátku).

Sakura se narodila 28. března a na začátku seriálu jí bylo 12. Má zelené oči a růžové vlasy. Měří 148,5 cm a váží 35,4 kg. Jak již bylo řečeno, je Geninem v Listové vesnici (Konoha). Později povýší.
Překlad jména

Slovo Haruno znamená "jarní pole" a Sakura znamená květ třešně, třešeň je národní rostlina v Japonsku. Sakura je jedno z nejběžnějších jmen v anime.
Uchiha Sasuke je Genin ze Skryté Listové Vesnice, pochází z kdysi silného klanu Uchiha, jednoho z nejvýznamějších klanů v Listové. Tento klan je známý pro svou speciální dědičnou schopnost (kekkei genkai), která se jmenuje Sharingan. Dále členové klanu dovedou používat různé techniky ohně. Sasuke patří do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem. Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.

sasuke Sasuke je jeden z dvou (dosud) známých členů klanu, kteří přežili (druhým je Uchiha Itachi). Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho. Itachi, který byl považován za super génia, zvládal Sharingan už v osmi, Chuuninskou zkoušku udělal v 10 a stal se ANBU kapitán ve 13. Proto se jeho o otec zajímal hlavně o něj a ne o Sasukeho. To Sasukeho hodně trápilo a někdy přímo způsobovalo psychická traumata. Itachiho chování se ale začalo měnit a začal se oddalovat od svého klanu. V této době se proto otec věnoval hlavně Sasukemu a naučil ho nové techniky, jako například Katon: Goukakyuu no Jutsu (živel ohně: technika velkého fireballu). Sasuke se tuto techniku naučil ve věku osmi let, čímž svého otce velmi překvapil, protože umění techniky Katon je v klanu Uchiha známkou dospělosti. Sasuke proto může pyšně nosit znak klanu na svých zádech.Mangekyou Sharingan - Sasuke

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJednoho dne, kdy šel Sasuke z tréninku házení shurikenem, tak našel celý jeho klan vyvražděný. Zjistil, že to celé udělal jeho bratr Itachi, který si chtěl ověřit svoje "schopnosti". Doma ho Itachi ještě podrobil psychologickému mučení pomocí techniky Mangekyou Sharingan (kaleidoskopický Sharingan). Itachi Sasukemu řekne jednu z nejznámějších hlášek ze seriálu, kterou ještě posílí jeho nenávist:

“Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!”
“Pošetilý maličký bratře, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Pak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako mám já, tak teprve přijď.”

Sasuke Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSasuke si vezme tato slova k srdci a přísahá absolutní pomstu svému bratovi. Jako cíle svého života si stanoví zabití Itachiho a vzkříšení padlého klanu Uchiha (druhý cíl je ale později odsunut mimo Sasukeho zájem).

Sasukeho Chidori Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa akademii Sasuke vyniká v každém poli studia, je číslo jedna nejhezčí ninja akademie, a také celkově je číslem jedna. Sasuke dokončí akademii ve stejném věku jako Naruto a Sakura, i když jsou jeho schopnosti mnohem vyšší. Toto zpoždění způsobil hlavně incident zmasakrování jeho klanu. Hezký, extrémně nadaný a ještě ze vznešeného klanu, Sasuke je mezi dívkami nejoblíbenější ninja z celé akademie, dokonce se líbí i Temari z Písečné vesnice. Jak již bylo zmíněno, tak se nikde nevyskytl ani náznak toho, že by měl nějaký osobní vztah s některou ze svých obdivovatelek. Největší zájemkyně o Sasukeho jsou Sakura a Yamanaka Ino. Sasukeho největší soupeř je jeho týmový kolega Naruto, se kterým závodí v tréninzích technik.
Zajímavosti

Zdá se, že Sasuke je levák. V manze i v anime preferuje hmaty pro levou ruku. Například když používá Chidori, tak pouze v levé ruce, zatímco Kakashi, který ho tuto techniku naučil, používá pravou ruku. Avšak Sasuke má pouzdro na zbraň na své pravé noze a při psaní písemky v první části Chuuninské zkoušky používá pravou ruku. Další zajímavostí je, že na rozdíl od Kabuta nebo ostatních poddaných, Sasuke nikdy Orochimaru neoslovuje Sensei (mistře). Podle oficiálního databooku jsou Sasukeho oblíbená jídla rajčata a rýžové kuličky. Jeho nejméně oblíbené jídlo je natto (kvašené fazole a soja). Také nemá rád bonbóny. Jeho oblíbená fráze je “chikara” (síla, moc). Jeho záliby jsou trénink a procházky.
Význam jména

Sasuke je pojmenován po legendárním ninjovi jménem Sarutobi Sasuke. Uchiha je jiný způsob, jak vyslovit Uchiwa, což je papírový vějíř (který má klan ve znaku). Ve starém Japonsku byly tyto vějíře používány jako dary pro císařovy ochránce k ochraně proti šípy. Důležitější využití měly ale pro rozdmýchávání ohně, proto také klan Uchiha ovládá oheň. Sasuke psáno jako 佐助 může znamenat pomocník nebo ochránce.
Edward Elric
Věk
11 - 16 let
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Ocelový alchymista, pes armády
Karma
Kladná
Výskyt
Fullmetal Alchemist
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Romi Paku
Blízcí
Alphonse Elric, Winry Rockbell, Roy Mustang, Hohenheim
Ed je hlavní postava sesriálu. Pro něj je typické černé oblečení a červený kabát s černým znakem na zádech. Vlasy nosí spletené do copu (až na nějaké vyjímky - většinou, když ho hospitalizují po nějaké bitvě.). Je jedním z dvou alchimistů kteří dokáží provádět alchymii bez transmutačních kruhů. Doáží to jenom on a jeho učitelka, Izumi. Má cholerickou povahu. Často se rozčílí, když mu někdo nadává, kvůli jeho výšce. Také hodně napodobuje ostatní (hlavně Roye Mustanga). Přestože se většinou tváří jako dospělý, kolikrát si zabrečí (scéna s řezníkem).
Roy Mustang
Věk
29 let
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Armádní plukovník, Ohnivý alchymista
Karma
Kladná
Výskyt
Fullmetal Alchemist
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Toru Ookawa
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Riza Hawkeye, King Bradley, Maes Hughes

Ale jeho nej. hláška je v 50. díle : Je mi jedno že jste homunkulus klidně můžete být mluvící ještějrka:)
Alphonse Elric
Věk
9 -14 let
Pohlaví
Muž
Druh
Brnění s duší člověka / člověk
Titul
Alchymista
Karma
Kladná
Výskyt
Fullmetal Alchemist
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Rie Kugimiya
Blízcí
Edward Elric, Winry Rockbell, Roy Mustang
Mladý alchymista, bratr téměř legendárního Edvarda Elrica, kovového alchymisty, Alphonse má po neúspěšném pokusu o zakázanou alchymistickou transmutaci (lidskou transmutaci) duši propoutanou k prastarému brnění krvavou pečetí právě od svého bratra. Na konci seriálu získá za pomoci kamene mudrců zpět své tělo, ale bohužel ztratí paměť na dobu kdy žil připoután k brnění.
Winry Rockbell
Věk
15 let
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk
Titul
Opravářka
Karma
Kladná
Výskyt
Fullmetal Alchemist
Autor
Hiromu Arakawa
Hraje
Megumi Toyoguchi
Blízcí
Edward Elric, Alphonse Elric, Roy Mustang
Je bláznivá, milá a má slabost pro všechny technické věcičky (matičky, šroubováky, šrouby, atd.). Jenže, když jí něco naštve, tak je malér. To lítá všechno, co peří má i nemá. Winry žije se svou pratetou Pinako, zkušenou starou mechaničkou. Díky Winry a pratetě Pinako má Ed svoje kybernetické končetiny. Má psa Dena, který má jednu kybernetickou nožku.
Ichigo Kurosaki
Věk
17
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Shinigami
Karma
Kladná
Výskyt
Bleach
Autor
Neznámý
Hraje

Blízcí
Rukia Kuchiki, Ishida Urriu, Orichime Inoue, Sado Yasotura
Rukia Kuchiki
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Shinigami
Titul
Shinigami
Karma
Kladná
Výskyt
Bleach
Autor
Neznámý
Hraje

Blízcí
Ichigo Kurosaki, Byakuya Kuchiki, Renji Abarai
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one